Pilanie laureatami CZADowego konkursu

Data: 10-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilanie laureatami CZADowego konkursu

W piątek, 7 kwietnia odbyło się wręczenie nagród laureatom kolejnego etapu „CZADowego konkursu”, organizowanego przez pilskie Starostwo i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Przedsięwzięcie nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu pilskiego, którym było dedykowane.

Osobom, które prawidłowo odpowiedziały na pytania konkursowe i miały szczęście w losowaniu, starosta Eligiusz Komarowski oraz wicestarosta Stefan Piechocki wraz zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Robertem Komarnickim wręczyli czujki tlenku węgla i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile.

- Aby podnosić świadomość mieszkańców powiatu, wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Pile ogłosiliśmy CZADowy konkurs, w którym nagrodami są czujniki tlenku węgla. Czujniki to najprostszy sposób na zabezpieczenie mieszkania przed czadem, który jest bardzo niebezpiecznym gazem: silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym. Te małe urządzenia wykrywają śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie, umożliwiając ustrzeżenie się od ich tragicznych skutków. Na pewno dzisiejsi laureaci dobrze o tym wiedzą. Zachęcam do uczestnictwa w kolejnych etapach „CZADowego konkursu” – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Bryg. Robert Komarnicki: - Każdego roku dochodzi do zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanym czadem. W 2016 roku w powiecie pilskim odnotowano aż 30 zdarzeń  związanych z tym trującym gazem. W ich wyniku śmierć poniosły 3 osoby, 11 zostało podtrutych. Należy zatem pamiętać o użytkowaniu urządzeń zgodnie z instrukcją i o wietrzeniu pomieszczeń.

Laureatami drugiego etapu „CZADowego konkursu” zostali:

- Marta Nowicka z Piły,

- Adam Żelazny z Piły,

- Izabela Olesińska z Piły,

- Gracjan Graczyk z Piły (czterolatek, najmłodszy laureat).